Jdi na obsah Jdi na menu
 


Enemy Territory:

screenshot

Výborná akční first person multiplayer-only střílečka na enginu Quake3/Return to castle Wolfenstein. Hra je k dispozici zdarma a to ve verzi pro Linux i Windows. Přímo v instalaci je obsaženo 6 map, další jsou ke stažení na internetu.

Prostředí hry je situováno do období druhé světové války. Ve hře proti sobě stojí dvě družstva (Axis a Alied), která mají během časového limitu splnit nějaký úkol (např. ukrást tank, pomocí něj se vloupat do německé banky a ukrást zlato...).

Na výběr je 5 povolání: soldier, medic, engineer, field-ops a cover-ops. Různá povolání mohou využívat i různé zbraně a prostředky (engineer má dynamit, field-ops může přivolat třeba podpůrný letecký nálet,...) K úspěšnému splnění úkolu (a výhře) je většinou nutná kooperace všech povolání.

V průběhu bojů hráč získává zkušenosti a zlepšuje si různé dovednosti. Po získání určitého počtu dovedností se mu zvyšuje hodnost. 

Na netu je spousta jiných map. Takže se nudit nebudete.:-)

 

Download:

Odkaz ke stažení verze 2.60 zde

Odkaz ke stažení patchu 2.60b zde

 

 

 

 

Savage:

Savage je moderní a dnes hodně oblíbená on-line hra odehrávající se ve světě fantazie. Vlastní hra se odehrává v reálném čase a umožňuje hráčům hrát za jednotlivé postavy nebo se stát velitelem konkrétního světa. Spojuje prvky strategie a RPG. Je to jedna z mála her, které spojuje hráče po celém světě a to jak uživatele operačního systému Linux tak i Windows.

Aktuálně existuje původní verze hry a komunitně notně vylepšená verze hry - Savage SFE. Tento návod vám pomůže s instalací této vylepšené verze.

http://www.s2games.com/savage/screenshots/lm_com/images/lm_com_06.jpg http://www.s2games.com/savage/screenshots/bh_act/images/bh_act_01.jpg

 

http://www.mmoginfo.com/imagenes/foto_savage.jpg

 

Savage je v mnohém originální online hrou. Za první inovací považujme již samotný žánr. Autorskému týmu S2 GAMES je klasické členění očividně málo. Rozhodl se proto pro kombinace real-time strategie s first person shooter. Výsledek si logicky pojmenoval real-time strategy shooter (RTSS). Co si pod tím představit? Akční hra, v níž dle okolností zastupujete buď roli vrchního stratéga a budovatele nebo neohroženého bojovníka.

Savage 1

Jak to vše začalo? Kam až paměť lidstva sahá, docházelo ke kontaktům člověka se zvířaty. Veselým pošťuchováním s mamuty to zdaleka neskončilo. Mnohem později konflikt vyústil a vzniká společnost Legie člověka s cílem snížit radikálně počet němých tváří. Sestra zakladatele se staví do nekompromisní opozice. Vyvstaly nám tudíž dvě protichůdné strany a hráči zajisté ví, co v takových případech následuje. Válka. Ochránci práv zvířat potěšeni nebudou, ale mohou se přidat na stranu Zvířat. Obě strany jsou k dispozici se svými výhodami i nevýhodami.

Savage 2

Jak bylo zmíněno výše, svůj život zasvětíte boji za jednu z nabízených stran. V mnohém jsou si podobné, ale přece jen pár rozdílů nalezneme. Lidé raději využívají zbraní na větší vzdálenost. Důvod je prostý, zvěř je totiž znatelně silnější a v boji nablízku by měla navrch. Zvířata, ač se jedná spíš o hříčku přírody, také disponují speciálním pohybem. Z počátku budete jen základní, řekněme, organismus. S postupným ziskem zkušeností a penězi však svedete mnohem více. Zkušenosti získáváte hlavně bojem buď s nepřítelem nebo neutrálními jednotkami. Další možností je ničení či naopak stavění budov. Z umírajících oponentů vypadávají kýžené zlaté mince, které ve vyhraněných budovách směňujete za výstroj a výzbroj. Popsané zákonitosti platí pro roli bojovníka, která se odehrává z pohledu první osoby. Druhou roli je vojevůdce. Klíčová úloha vám dává lepší přehled o celkové situaci. Jako stratég se snažíte popohnat vývoj technologií kupředu. To umožňuje získávat lepší výbavu pro hrdinné jednotky na bitevním poli. Rovněž zastáváte roli stratéga a svými rozkazy posíláte podřízené na místo, kde je to momentálně nejlepší. Pozice velitele je pro každou stranu jen jedna. Budete-li shledáni nevhodnými, lehce se vám stane, že vás nespokojení poddaní svrhnout a na vaše místo bude dosazen schopnější kandidát. Cílem hry je zničit hlavní budovu nepřátelského tábora.

Savage 3

Sortiment použitelných zbraní je dostatečně obsáhlý. Vývoj se nezastavil ve středověku, jak se sami přesvědčíte. Strana zvířat představuje spíše výplody myslí tvůrců. Nečekejme tedy klasická zvířata ze zoo. Mystika rozhodně nechybí. Další z velkých výhod a lákadel je rozsáhlost jednotlivých map a počet aktivních hráčů.

Savage 4

V otázce zpracování se najde také přehršel chvalozpěvů. Ačkoli není Savage postaven na nejnovějším enginu, propracované detaily, variace postav a fantasy prostředí zajisté oceníte. Vše ještě umocní trefný hudební doprovod a zvuky, které vás vtáhnout ještě více do děje. Hratelnost je naprosto skvělá. Ovládání by nemělo činit problémy. Nízké nároky otevírají náruč mnoha majitelům starších strojů. Postačí kvalitní připojení k internetu.

Savage 5

Myslím si, že Savage: The Battle for Newerth je propracovanou a perfektně zpracovanou hrou s kvalitní myšlenkou. Nabízí zábavu pro velký počet hráčů a to na mnoho desítek hodin. Je až s podivem, že tak kvalitní produkt je poskytován zdarma. Není proč váhat. Vaše strana si vás žádá. Pusťte se do boje, získejte zkušenosti a dobijte si svou slávu. Blíží se konec odvěké šarvátky.

Savage 6

 

 

Download:

plnou hru verze 1,50 zde

 

 

ManiaDrive

Mania Drive je po Trackmanii dalším klonem stařičkého Stunts, jakožto arkádových závodů na rozmanitých tratích. Těch je v singleplayeru rovných 12 kousků, toto číslo je ale díky přiloženému editoru pouze orientační. Hráč má za úkol projet celé kolo v časovém limitu, který bývá velmi šibeniční. Jako odměnu pak dostane další, ještě pekelnější kolo s ještě více šibeničním limitem. Hned na první pohled zaujme velmi vydařená 3D grafika, Renault Clio jako by si z oka vypadl. Navíc se na vozovce chová velmi přirozeně, což je jedině dobře. Na trati nechybí ani checkpointy, ani všelijaké skokánky a loopingy, je tu vše co by závodní fanoušek od Stunts klonu očekával. Ve výčtu pozitivních faktorů tohoto dílka nesmíme zapomínat ani na velmi vydařený soundtrack, jenž by bez nadsázky obstál i při normálním poslechu. V porovnání s již zmiňovanou Trackmanií mají autoři sice ještě hodně co dohánět, řekl bych ale, že jsou na dobré cestě. Hledáte-li alternativu k TM Nations, pak nelze než doporučit.

ManiaDrive je bezplatný klon Trackmania je skvělá hra od Nadéo studio, a je jedno arkádové hry na auto akrobatickém kolejí, s rychlou a nervový hry (stop takřka nikdy překročit jednu minutu), a nabízí režim sítě, jako originál.

Also features: Další funkce:

  • Complex car physics Komplexní auto fyzika
  • Challenging "story mode" Náročné "story mode"
  • LAN and Internet mode LAN a Internetu režim
  • Live scores Live skóre
  • Track editor Track editor
  • Dedicated server with HTTP interface Určeno pro server s HTTP rozhraní
  • More than 30 blocks - Full soundtrack Více než 30 bloků - Kompletní soundtrack

 

Screenshots - Game Screenshoty - Game


Game Menu Herní Menu


"Off Road" track "Off Road" stopu


Jump ! Skoč!


... ... and try to land. a zkuste to na zemi.


The "Good jump" looping "Dobrá skok" smyčkování


Raydium Game Engine 3D capture - blend Raydium Game Engine 3D zachytit - směs

Screenshots - Track editor Screenshoty - Track editor


Track editor interface Track editor rozhraní


Editor's menu Editor menu


Editing track informations Editace stopy informace

Screenshots - Game Server Screenshoty - Game Server


Server console Server konzole


Server HTTP web interface Server HTTP webové rozhraní

Sound Track Zvukové stopy

Download:

Odkaz ke stažení verze 1.2 zde